3 יישומים חדשים שהופכים את ווטסאפ לנגיש אפילו יותר!!!

לפני קצת יותר משנה וחצי, שחררנו את היישום הראשון של הווטסאפ הנגיש ומספר חודשים לאחר מכן את השני – ווטסאפ 2.0. משתמשי גריד רבים בארץ החלו להשתמש ביישומים, והם תורגמו לשפות רבות, כולל אנגלית וספרדית, מה שהפך את ווטסאפ לנגיש גם עבור משתמשי גריד 3 רבים בעולם. לאורך התקופה שחלפה מאז, קבלנו פידבקים ממשתמשים רבים בארץ ובעולם, השמחים על מה שאפשר לעשות, אך מבקשים מאיתנו להוסיף עוד יכולות חשובות. רשימת היכולות המבוקשות כוללת נושאים כמו:

  • יכולת להגדיל את הכתב על מנת לקרוא את ההודעות ואת שמות אנשי הקשר בקלות רבה יותר
  • אפשרות לצפיה בקלות בתמונות וסרטים. אפשרות להפעיל ולעצור סרטונים, להגדיל תמונות ולדפדף בין סרטונים ותמונות בלא מאמץ
  • אפשרות לשלוח ולהאזין להודעות מוקלטות
  • יכולת הקראה ע"י הגריד גם של הטקסט של ההודעות וגם של שמות אנשי הקשר

מהר מאוד התברר לנו שלא ניתן לענות לבקשות האלה ע"י שינויים ביישום הגריד בלבד. הוספת היכולות החדשות חייבה אותנו להוסיף יכולות לגרסת הווב של ווטסאפ, ע"י פתוח "תוסף כרום" (Chrome Extension). לפני מספר שבועות סיימנו את הפיתוח, והיום, לאחר תקופת הרצה אנו שמחים לשחרר אותו. היישומים הם חינמיים, אולם תוסף הכרום הוא בתשלום. ניתן להתקין את התוסף להתנסות חינם למשך שבועיים.

מה יכולים היישומים החדשים לעשות?

 היישומים החדשים כוללים את כל היכולות שברשימה למעלה ועוד רבות אחרות, כגון העברת הודעות, יצירת קבוצות ושליחת קבצים. הם הופכים את WhatsApp Web לנגיש באופן מלא. 

היישומים נבדלים זה מזה בקהל שאליו הם פונים:

  1. ווטסאפ פרו פונה למשתמשים האורייניים המעוניינים בכל הפונקציונאליות של ווטסאפ, כולל שליחת תמונות ומסמכים מהמחשב, העברת הודעות, תגובה להודעה מסוימת ברשימה, הפעלת קישורים שצורפו להודעות וכדו'.
  2. ווטסאפ פרו ממשק פשוט היא רמת הביניים – תאים גדולים יותר, ניווט קל יותר ואפשרויות מתקדמות של שליחת תמונה או צילום, אבל קצת פחות פונקיונאליות מהיישום המתקדם.
  3. ווטטסאפ פרו למתחילים פונה גם למשתמשים הלא אורייניים – הקראה אוטומטית של שמות אנשי הקשר וההודעות, כפתורים גדולים עוד יותר, ההודעות המוכנות מוסמלות, חיפוש אנשי קשר מוסמל וכדומה.
כמו כל יישום אחר של הגריד גם יישומים אלה ניתנים לעריכה ולשילוב ביישומים אחרים של המשתמש.

איך מתקינים ואיך זה עובד?

את היישומים ניתן להוריד מאתר הקהילה, תוך שימוש במילת החיפוש – ווטסאפ פרו. בדף הראשי של היישום יש קישור לתוסף הכרום אותו צריך להתקין. היישומים לא יעבדו ללא התקנת תוסף הכרום. על מנת להתקין את תוסף הכרום – 
  1. המשתמש חייב חשבון גוגל (ג'מייל), וצריך להתחבר לחשבון הגוגל שלו לצורך ההתקנה.
  2. לצורך רכישת התוסף, לחשבון הגוגל צריך להיות אמצעי תשלום (כרטיס אשראי) מחובר לחשבון הגוגל.
  3. ניתן להוריד את התוסף ולהתנסות בו לשבועיים ללא תשלום.
לאחר התקנת התוסף וחיבור הטלפון ל – WhatsApp Web (שתי פעולות אותן צריך לעשות פעם אחת) היישומים יעבדו.